Nedostatek není katastrofa

Peníze dnes hýbou světem. Nebýt jich, nic by tu nefungovalo tak, jak to funguje, neměli bychom skoro nic z toho, co máme. Za což lze peníze jedině blahořečit. Ovšem peníze nehýbou jenom světem. Leckomu mohou třeba hnout i žlučí. A to když jich tento nemá tolik, kolik by jich chtěl mít. Nebo kolik by jich aspoň potřeboval mít.

Přízeň peněz je prostě vrtkavá. Jednou je sice máme, ale nemusí trvat dlouho a nedostává se nám jich. A nejednou je nemáme ani tehdy, kdy bychom je třeba i přímo zoufale potřebovali mít. Je celá řada okolností, jež nás mohou dostat do finanční nouze, a jakmile už v této jednou jsme, přestane být náš život procházkou růžovou zahradou a stane se třeba i tou nejhroznější noční můrou.

Británie peníze

Co si budeme povídat, že? I vy už jste určitě někdy zažili situaci, kdy jste na něco neměli peníze a museli jste to tedy oželet. Jenomže zatímco se někdy dá podobná situace zvládnout s trochou toho odříkání, někdy člověk s penězi nevyjde ani tehdy, když omezí vše, co se omezit dá.

A když stále ne a ne dosáhnout vyrovnaného rozpočtu? Co potom?

Potom si lidé nejednou berou půjčku. A to pochopitelně takovou, která je dostupná a dost výhodná, mají-li aspoň špetku zdravého rozumu.

libry v lanoví

Ovšem se získáváním půjčky to nemusí být zase až tak snadné. Nabídek by sice bylo na našem trhu dost, jenže zažádá-li si o většinu z nich člověk, který je na tom po finanční stránce zle či dokonce pomalu beznadějně, mívá smůlu. Je dlouho a důkladně prověřován, a nakonec je klidně shledáno, že někomu takovému prostě půjčit nelze. A v takových okamžicích můžeme děkovat osudu za to, že existuje i hypotéka bez doložení příjmu Hypotéky bez registru, u níž se dá uspět i tehdy, když má žadatel skutečně hodně daleko do ideálu. U takové nebankovní hypotéky totiž stačí dát do zástavy nemovitost a pak už je prakticky jisté, že se člověk pomoci ve formě půjčených peněz dočká.