Vyplatí se stavět betonové ploty?

Každý z nás si chce ochránit svůj pozemek. Není divu, přeci jen bychom se na něm měli cítit skutečně bezpečně. A jedním z nejběžnějších způsobů ochrany je postavení plotu. Je to efektivní a v závislosti na konstrukci i použitém materiálu i levné. Navíc má i tu výhodu, že udrží vaše domácí zvířata i malé děti v hranicích vašeho pozemku a zabrání jim vběhnout například do silnice.

Je tedy jasné, že se jedná o veskrze výhodnou věc. Avšak když se na celý problém podíváme blíže, zjistíme, že zde máme mnoho nejrůznějších typů i materiálů. Jak z nich vybrat ten správný?

betonp1

V první řadě bychom měli uvážit naše finanční možnosti. Ačkoliv například betonové ploty jsou bezesporu nejlepší, jsou zároveň také nejdražší, zvláště pokud chceme, aby byl kvalitní a nějak vypadal. A v závislosti na velikosti našeho pozemku se může celková částka vyšplhat do takové výše, která pro nás už bude nepřijatelná.

Na druhou stranu, pletivo je nejlevnější a také nejsnadnější na montáž, avšak neposkytuje žádné soukromí a navíc nepředstavuje pro zloděje příliš velkou překážku.

Je vždy ale nutné volit to nejbezpečnější řešení? Jak již bylo řečeno, beton je zdaleka nejlepší, je ale nutné jej skutečně vždy stavět? Nebo nám levnější varianta udělá stejně dobrou službu?

betonp2

Zde záleží na tom, co od svého plotu čekáte. Pokud chcete co nejlepší zabezpečení, pak se bez betonu zkrátka neobejdete. Pokud se však chcete například kochat výhledem, či jste si jisti, že příliš velké nebezpečí krádeže nehrozí, pak se spokojíte s jinou variantou.

Většinou je také dobré vzít v úvahu celkový vzhled. Pokud máte například dřevěnou chalupu, pak by tam beton působil jako pěst na oko. A je fakt, že pletivo také, i když v menší míře, neboť není tak výrazné a nepoutá tolik pozornosti. Zde se mnohem spíše hodí klasické dřevo.

Jak je vidět, je potřeba zvážit mnoho věcí. Ale věřte,že to nakonec stojí za to. Přeci jen si chceme chránit svůj majetek, ne?