Počítání čísla BMI

Pro zjištění našeho skutečného váhového stavu nám slouží BMI kalkulačka, díky které se dozvíme svou ideální váhu. Následně víme, kolik máme přibrat či zhubnout.

Počítání čísla BMI

Chytrá kalkulačka

S hodnotou BMI jste se již někdy určitě setkali, protože je to velmi častý nástroj k tomu, abychom zjistili, jak na tom se svou váhou jsme. Stačí totiž zadat pár parametrů a po chvíli nám vyjede výsledek. Tyto údaje se zadávají kvůli tomu, aby výsledek byl skutečně přesný a přizpůsobený každému člověku zvlášť. Jako první určíme, jestli jste muž či žena a následně zadáme váhu, výšku a rok narození. Poté už se nám ukáže vyhodnocené číslo BMI, které se zařadí do určité kategorie.

svinovací metr

Díky tomu zjistíme, jestli jsme podvyživení, máme ideální váhu či máme nějaké ta kila navíc a v jakém stupni nadváhy jsme. Zároveň se nám ukáže také doporučená váha, kterou bychom měli v aktuální situaci a věku mít. Musíme to brát samozřejmě s rezervou, protože takový sportovec s velkým množstvím svalové hmoty bude mít rozhodně více kil než jeho vrstevníci. Vše se to odvíjí od zdravého životního stylu, který je opravdu důležitý.

Dosáhnutí ideální váhy

Výsledek kalkulačky BMI je dostačující, ovšem můžeme jít také na speciální testy, kde se přesně zjistí, v jakém množství máme určité látky v našem těle, takže třeba zjistíme, jaké množství tuku bychom měli zhubnout nebo naopak přibrat. K docílení své vysněné váhy rozhodně musíme přizpůsobit svůj jídelníček a také životní styl, protože jedině tak budeme mít požadovanou postavu.

zdravá strava

Jídelníček sestavte vždy na celý týden, abyste se nemuseli během pracovního období zabývat vymýšlením a rozhodně pamatujte na to, kolik máte na přípravu jídel času, abyste vše stíhali a jídelníček Vás naopak neobtěžoval, protože to by Vás mohlo odradit. Zároveň bývá nepříjemný pocit hladu, který musíme překonat, aby vše mělo smysl, takže nám může pomoci například žvýkačka, protože stimuluje příjem potravy. Zároveň s dobrou stravou je dobré kombinovat pohyb, protože díky němu buď hubneme, nebo naopak pomůžeme přibírání, protože nám vyhládne.