Dejte sbohem nesmyslným dietám!

Známe je všichni a už jsme o nich alespoň slyšeli, pokud jsme si je tedy nevyzkoušeli přímo na vlastní kůži. Často jsou ovšem velkými nástrahami, které se ve finále rozhodně nevyplácí. Řeč je o nesmyslných dietách, které vám sice přinesou shození nějakých těch nadbytečných kil a přiblížení se ke své postavě snů, ovšem ve většině případů bývá tento benefit vyvážen například zdravotními problémy, anebo problémy se zasekáním metabolismu, který odmítne pracovat tak jak má a ve finále se dočkáme tak akorát kil navíc, kterých bude mnohem těžší se zbavit než na začátku.

Zdravé hlavní jídlo

Jedny z nejznámějších diet je například, pojídání pouze ovoce anebo zeleniny, konzumace jen rozmixované potravy, přežvykovací dieta, dieta založená na tom, že místo jídla a v období hladu se napijete jen čisté vody, spací dieta, jejíž podstata je v tom že namísto jídla se raději prospíte, čím víc tedy spíte, tím méně jíte, dlaňová dieta, díky níž si dopřáváte jen jídlo, které se vám vejde do dlaně a to 5 x za den anebo třeba dieta raw dieta. Mezi tyto vyjmenované můžeme zařadit ale také například dnes světoznámou ketodietu, která je při správném provedení sice úspěšná, ovšem to se ve většině případů nestává.

Jak se tedy z toho všeho nezbláznit a vybrat tu pravou stravu pro vás? Zkuste například fitness stravování. Rozhodně si nepředstavujte, že se celý dne budete ládovat pouze suchým masem připraveným na vodě a jako přílohu si dopřejete trochu bílé rýže a zeleninu. Špatná je také představa nekonečného množství nápojů s proteinem, které si budete připravovat namísto jídla. Řeč je o fitness stravě v pravém slova smyslu, která je založena na původních základech fitness, nikoli na dosažení nejlepší závodní formy, o kterou se snaží profesionální sportovci, při přípravě na fitness kulturistické soutěže.

Jídlo v krabičkách

Abychom se dostali k věci, dovolte, abych vám prozradila, co je tedy podstatou fitness. Jedná se o dosažení toho, aby se vaše tělo cítilo dobře jak po stránce fyzické, tak po stránkách duševní a psychické. Rozhodně se tak nejedná o žádný extrém ale o nalezení rovnováhy mezi dostatečnou fyzickou aktivitou a zdravou stravou. Na internetu tak naleznete celou řadu receptů, které jsou chutné, zdravé, ale také nejsou nijak finančně ani časově náročné.

Pokud jste časově vytíženi a nemáte čas na přípravu, zkuste se obrátit na dovoz zdravého jídla, který se jistě nachází nedaleko vašeho obydlí. Nejčastěji se jedná o přípravu do krabiček, které si můžete brát kamkoli sebou. Přehled tak budete mít nejen o složení výrobků, ale také o jejich kalorických a jiných nutrických hodnotách.