Trampolína 366 vás nezklame ani v dnešní složité době

Trampolíny se začaly u nás prodávat ve zvýšeném zájmu zhruba před deseti lety a od té doby jejich popularita spíše stoupá, než aby stagnovala nebo dokonce klesala. Tento trend nezastavil ani koronavirus a následná opatření, která takřka nasměrovala běžný životní rytmus kamsi na vedlejší trať.

skákání na trampolínách

Trampolína jako „covidový“ pomocník

Covid-19 je dnes zřejmě nevyslovovanější výraz na celém světě. Doslova zamával s našimi životy, ale to neznamená, že se mu musíme podrobit, právě naopak musíme na celou situaci vyzrát a začít hlavně u sebe – své vlastní imunity – nejúčinnější zbraní vůči nežádoucím vetřelcům.

děti na trampolíně

Jistě nemusíme předesílat, že pro podporu imunitního systému je jednou z klíčových věcí pohyb. Přiměřený, dostatečně dynamický, ale zároveň v rozumných mezích. Raději, než návštěvy posiloven s vydýchaným vzduchem, kde se ještě můžete nakazit infekcí, cvičte doma, v poklidu, o samotě nebo v rodinném kruhu. Výborně se k tomu hodí např. trampolína 366, postavená na zahradě, anebo minitrampolína o průměru kolem jednoho metru umístěná v interiéru.

Lymfatický systém je klíčový – trampolíny jsou ideální nářadí k tomu, abyste rozproudili zlenivělou lymfu, která je pro imunitní systém naprosto zásadní. Výhodou je, že je máte doma, a ani žádné restrikce a zákazy vycházení vás nemohou omezit. Nebudete tolik závislí na pěších procházkách v přírodě a jízdě na kole, když vám to vláda zrovna zakáže.

Zlepšíte si náladu – pandemie přispívá dokonce ke zvýšení počtu sebevražd a děsivých depresí, lidé ztrácí víru a důvěru v sebe sama. Nenechte se vtáhnout do tohoto smrtícího trychtýře a raději si zaskákejte – uvolní se vám endorfiny, budete lépe vyrovnávat hormonální dysbalance a snižovat hladinu kortizolu. Spolu se zdravou výživou je dostatek pohybu tou největší zbraní, kterou máte ve vlastních rukách.