Odborné pískování

Abychom i v terénu mohli používat metodu tryskání, která slouží k úpravě povrchu, aby byl hezky čistý a bez rzi, tak nám skvěle poslouží mobilní pískováčka.

Odborné pískování

Úprava povrchu

Tato metoda je v dnešní době skutečně velmi oblíbená, protože díky ní můžeme opracovat povrch, a to i na velkých rozlohách. Princip je poměrně jednoduchý, protože na povrch potřebného materiálu jsou tryskány abrazivní částice, čímž jej hezky opracovávají a postupně se dostáváme na čistý materiál. Klasickým prosklené příkladem je klasická kovová konstrukce, která je po celou dobu vystavena venkovním negativním vlivům.

práce s povrchem

To způsobuje nejen znečištění, ale také korozi, protože antikorozní nátěr není věčný. My nemůžeme nechat konstrukci zreznout skrz na skrz, takže pokud je skutečně velmi zrezlá, tak právě tryskáním docílíme toho, že se dostaneme až na čistý kov. Ten bude hezky opracovaný a zbavený všech nežádoucích prvků, takže jej zase můžeme ošetřit třeba antikorozním nátěrem, aby konstrukce byla jako nová. Tento postup je známý také u pískování potrubí, protože to je často vedeno nad zemí.

Mobilní stoj

U technologie tryskání rozdělujeme především dva druhy strojů, kdy jedním jsou tryskací boxy, kdy celý proces probíhá uvnitř kabiny. Nás bude zajímat druhý typ, což je mobilní tryskání. Jak už z názvu můžete poznat, že se stroj dá všemožné přemisťovat a dovře se s ním manipuluje i při práci. Díky tomu se dostaneme i do různých zákoutí a náročných míst, což bývá u některých boxů problém.

tryskání potrubí

Možná si říkáte, že všude okolo musí být nepořádek, když částice lítají všude možně, ovšem u mobilní pískovačky s odsáváním Piskovacky.cz je to z velké části vyřešeno, protože odlétávající částice jsou odsávány a ukládány do speciální nádoby, aby všude okolo nebyl nepořádek. Ve skutečnosti je tento produkt takový set, protože k němu ještě dostaneme filtr a trysku, abychom jej mohli naplno používat. Zařízení sice není pro profesionální využití, ovšem má velmi příznivou cenu, takže jej spousta firem ke své činnosti rozhodně využije.