Proč chodit na koncerty menších kapel?

Pokud jste měli zkušenost s koncertem velkých kapel, jistě víte, jak dokáže takový dav zpěvák strhnout. Ovšem důležité jsou i koncert menších kapel, těch, které začínají v muzejních klubech. Nesou sebou totiž hned několik výhod.

lidé na lightshow

            První výhoda je jasná hned na první pohled. Žádné tlačenice, několikahodinové čekání u vstupu, často také zaručené místo na sezení. Na koncertech malých kapel nenajdete žádné návštěvníky, kteří na koncertě jen dělají nepořádek. Nečekejte žádné stání tělo na tělo, vrážení, ani rvačky. Pokud ovšem neskončí někdo s příchozích pod vlivem alkoholu. V takovém případě však na menších koncertech vyřeší tento problém ochranka dříve, než si něčeho stačíte všimnout.

            Ceny jsou další výhodou. Většinou jsou vstupy na koncerty hlavně pro zaplacení pronájmu místa, pokud ještě kapele za vystupování neplatí pořadatelé. Tudíž se nesetkáte se vstupy dražšími 200 kč, většinu času se cena pohybuje spíše pod 100 kč.

            Cenový rozdíl ovšem neplatí pouze pro vstup, ale obecně například pro oblečen s logem kapely, odznaky, CD. Vše je mnohem levnější a většinou jejich první alba mají tu největší hodnotu. Tak neváhejte kupovat, pokud uvidíte u někoho potenciál.

            Pokud se seznámíte s menší kapelou v průběhu toho, co hrají v klubech, a poté kapela nabude slávy, nemůže se stát, že by na vás a vaši důvěru v ně zapomněli. Na menších koncertech kapely zůstávají často po koncertu u baru, aby se věnovali svým návštěvníkům a zapůsobili tak na své nové fanoušky mnohem lépe. Ti se pak rádi vrací a častokrát se nebojí seznamovat další své známé s kapelou.
hráč na bicí

            S tím souvisí atmosféra, ta je jednoduše vždy na těchto koncertech více rodinná, příjemná. Přestože jeden na druhého nelepíte své zadní části těla, tyto koncerty jsou osobnější a menší skupině svou návštěvou uděláte mnohem větší radost.