Vyberte si make – up správně

Bez make – upu se málokterá žena obejde. Je základem úplně všeho, zařídí bezchybný vzhled, hladkou a sjednocenou pleť, zakryje nedokonalosti pleti, kruhy pod očima, zmatní mastnou pleť a dodá pleti svěží a zdravý vzhled, i když jste unavená. Díky tomu ho milujeme a nedáme na něj dopustit. Ovšem vybrat správný make – up, který nám perfektně padne a také ten správný odstín. Který potřebujeme, může trvat i opravdu pěkně dlouhou dobu. Poradíme vám, jak si výběr co nejvíce usnadnit.
sada štětečků
·         Hledání toho správného odstínu: vybírejte z několika variant a odstínů make upu zároveň. Naneste je vedle sebe na obličej, nikdy ne jinam – na ruce make up nikdy nezkoušejte, tam se barva pleti mírně liší od odstínu na obličeji a výběr by byl tak nepřesný. A sledujte, co se bude dít. Vhodný make-  up by se měl pěkně vstřebat do kůže a měl by skvěle ladit a splynout s odstínem vaší pleti. Podívejte se také na to, jak vypadá make – up a jestli ladí například i s barvou krku. Všechno by mělo perfektně sedět a splynout s vámi a vaší pokožkou bez viditelných přechodů.
·         Jaký máte podtón pleti: napadlo vás někdy ohlížet se ještě na to, jaký máte podtón pleti – zda do růžova nebo do meruňkova? Většinu žen to vůbec nenapadne, i tohle ale ve výběru správného make – upu hraje velkou roli. Podtón své pleti přitom zjistíte snadno. Podívejte se na barvu kůže na spodní straně svého zápěstí. Pokud je barva růžová – sedět vám budou chladnější tóny a odstíny make – upů. Pokud je naopak do žluta – vybírejte teplejší tóny.
pěkné náušnice
·         Tekutý nebo pudrový: pokud máte suchou pleť, měla by vaše volba být vždy jasná – tekutý make – up je vhodný přesně pro pleť, která je suchá, protože jí dodá potřebnou hydrataci a nebude ji dále ještě více vysušovat. Naopak sypké minerální a pudrové make – upy jsou vhodné pro mastnou pleť, která naopak potřebuje zmatnit a zbavit se viditelného mazu. 
V létě nechte pleť trošku odpočinout a nezatěžujte ji ještě více než je. Na léto jsou nejlepší variantou lehké tónovací krémy, BB krémy nebo CC krémy. Ty sice oproti make – upu méně kryjí, za to jsou k pleti šetrnější a nechávají ji více dýchat – -což vaše pleť v létě skutečně přivítá. A navíc na opálené pleti není make – up většinou ani potřeba.