Zdravé hubnutí je důležitější než si myslíte

Napadlo vás někdy, že drastickou dietou si můžete zadělat na vážné zdravotní problémy? Extrémní diety, které neobsahují dostatek základních živin mohou vašemu tělu vážně uškodit. Než s nějakou dietou začnete, ujistěte se, že obsahuje dostatek bílkovin, vlákniny, vitamínů i minerálů. Je důležité také jíst alespoň nějaké zdravé tuky a cukry.

ovoce

Většinu důležitých živin můžete doplňovat například pomocí nutričně bohatých koktejlů. Tyto drinky jsou speciálně připravené tak, aby doplnily látky potřebné nejen během hubnutí. Obsahují bílkoviny i minerály potřebné pro správné fungování vašeho těla. Navíc jsou obohacené o probiotika, která mohou vašemu hubnutí výrazně dopomoci. Podívejte se na naše stránky na koktejl na hubnutí a přečtěte si více.

Kromě nutričních drinků ale také myslete na dostatek ovoce a zeleniny. Ovoce obsahuje spoustu vitamínů a zdravých cukrů. Zejména při zvýšené fyzické aktivitě vám pomohou pomoci získat rychlou a zdravou energii. Zelenina oproti tomu obsahuje jen minimum kalorií. Většina zeleniny je plná vody a vlákniny, která vám zase pomůže s lepším trávením a zpracováváním ostatních potravin. Proto je dobré je každému hlavnímu jídlu (obědu a večeři) přidat i trochu čerstvé zeleniny.

zdravé potraviny

Vaše dieta by vás sice měla dostat do kalorického deficitu, jinak totiž nemůžete zhubnout, ale neměla by být nijak extrémní. Pokud nebudete jíst dostatek kalorií, vaše tělo na to může reagovat velmi negativně. Někdy se dokonce stává, že při vysokém kalorickém deficitu se tělo cítí ohroženo, a proto začne co nejvíce energie ukládat do tuků. Místo hubnutí vám tak začnou mizet svaly a tělo se bude snažit tu trochu energie schovat do tuků. Navíc může zastavit některé procesy, aby energii ušetřilo. Proto například ženy při extrémním hubnutí mohou ztratit menstruaci. To je velký varovný signál, který by vás měl upozornit, že něco není v pořádku.

Pokud chcete dlouhodobě zhubnout raději se poraďte s odborníkem a vyhněte se tak zdravotním potížím.