Historie se opakuje

Naše firma Pergoly Turnov se zabývá nejen výstavbou pergol, ale náš sortiment má mnohem širší záběr. Jak ale již z našeho názvu vyplývá, základním kamenem naší činností byla a je výroba a realizace pergol. Mimo profesní uspokojení a tvorbu finančního zisku, nám tento stavební obor přináší i přidanou hodnotu z odvedené práce, protože mnohdy se naše pergoly stanou nosným estetickým prvkem zahrad a pozemků, kde je realizujeme. Jejich začlenění do přírody a sladění s okolím, je věc, kterou pozitivně dokážou ocenit nejen sousedé, ale i okolojdoucí veřejnost.

tradice pergol

Tradice výstavby pergol je velmi dlouhá, známé jsou panoramata zámeckých zahrad s těmito romantickými stavbami, ale o pergolách v podobě, jaké je známe dnes, je nejlépe vrátit se o půlstoletí zpět, do šedého normalizovaného Československa, kde byla ústavou schválena vláda jedné strany a podle toho to také vypadalo. Nicméně i v tuto nelehkou dobu, se snažili lidé odlišit se a vytvořit něco esteticky hezkého a těm, kterým bylo dopřáno, že mohli požívat komfortu vlastního domu, kde se mohli zavřít před šedou realitou a vytvořit své rodině a přátelům koutek, který svobodou dýchal a kde mohl říct člověk i věci, za které by ho na veřejném místě, bdělé oko Státní policie určitě zachytilo a potrestalo.

historie

Ale i v činžovních a panelákových domech, pokud měli to štěstí a sešli se sousedé, kteří si byli blízcí, vznikaly u těchto socialistických pohrobků, zákoutí s ohništi a pergolami, kde se lidé osvobodili od všedních starostí a neustálé masáže soudružské propagandy. Přišla doba svobody po listopadu 1989 a touha lidé, kteří se mohli po dlouhých desetiletích znovu seberealizovat, po vlastním bydlení, vedla někdy až ke komickým výsledkům v podobě opulentních staveb, kde architektura byla na druhém místě, a primární bylo ukázat solventnost majitele. Nicméně pergoly svou oblibu neztratily a staly se standardem každé zahrady, která chtěla být alespoň trochu osobitá a poskytovat majiteli místo, kde se oddělen od okolí může věnovat s rodinou, či přáteli relaxaci. S růstem trhu, rostly i nároky zákazníků a trh sám oddělil zrno od plev a dnes jsou příznivé reakce zákazníků v internetovém prostředí více, než sebelépe zpracovaná a zaplacená reklama. Dejte šanci vaší fantazii a v případě, že o stavbě pergoly uvažujete, kontaktujte nás a určitě najdeme společně to nejvýhodnější řešení pro vás.