Sporty známé i neznámé

Dnešní svět je plný všelijakých možností a stejně tak svět sportu. Přestože se mnohým při slově sport vybaví fotbal, v této době existuje spousta sportů, které se stávají čím dál tím populárnější. Každý stát je spojený s určitými sporty a čeští sportovci jsou známí po celém světě. Pojďme si představit některé známé i pár neznámých a trochu netradičních sportů.

Atletika

Atletiku zná prakticky každý. Převážně jde o individuální výkony a ve většině disciplín člověk jede „na vlastní triko“. Samozřejmě, že existují týmové výjimky jako například štafety. Atletika se samozřejmě dělí na různé sporty – nespočet dálkových běhů, sprintů, skoku…- zkrátka každý si něco najde. Na většinu atletických disciplín je ale potřeba běžecký ovál nebo jiné speciálně uzpůsobené podmínky.

atletika

Míčové sporty

Her s míčem je celá řada. Většinou se za míčové sporty považují spíše kolektivní aktivity – souboje dvou týmů proti sobě. Opět je zde nepočitatelně typů míčových sportů, takže si opět, může vybrat úplně každý. Jsou lepší pro ty, kteří se lépe cítí v kolektivu s ostatními. V týmu je ale potřeba spolupráce a k dosažení společného cíle často vede trnitá cesta plná hádek a konfliktů, protože úspěch týmu může ovlivnit každý jednotlivec, ale k cíli musí dojít společně.

volejbal

Orientační běh

V dnešní době je čím dál tím víc populární orientační běh. Kromě fyzické zdatnosti podporuje také orientaci v terénu a práci s mapou. Existuje spousta oddílů a na většině závodů je kategorie pro příchozí, takže si můžete orientační běh jen tak vyzkoušet. Hlavně jde o pohyb v lese, který může být mnohým příjemnější než trénink v hale či na ovále. Orientační běh má ještě jednu speciální odnož – Radioorientační běh, při kterém závodníci v mapě nemají zakreslené kontroly (vysílače), ale musí je zaměřit pomocí přijímačů. V tomto neznámém sportu se českému národu daří a každoročně přivážejí z mistrovstvích světa spoustu medailí i několik mistrovských titulů.