Schody v domácnosti

Schodiště je nepostradatelný prvek většiny staveb, jenž mají více pater, protože určitě nechcete chodit do ložnice po žebříku. Nezapomeňte ani na zábradlí.

Schody v domácnosti

Jak vybrat ty pravé

Pokud máte v domácnosti několik pater, tak je potřeba se mezi nimi pohodlně pohybovat bez nadměrné námahy. A právě proto člověk vymyslel schody. Od dob minulých doba významně pokročila, a proto jsou dnes schody na úplně jiné úrovni a jedná se o nádherný estetický doplněk. Přeci jen je to výrazný prvek v domácnosti a nedá se přehlédnout, a proto je zapotřebí věnovat výběru zvýšenou pozornost.

točité schodiště

Dnes je velice oblíbená kovová konstrukce s kombinací dřeva, protože takové točité schodiště je opravdu nádherné. Samozřejmě materiály na sobě mají povrchovou úpravu, aby odolávali běžnému užívání a dobře se čistily. Volba daného typu schodiště a tvaru také záleží na prostoru, protože například točité schodiště nezabírá tolik místa a je vhodně do menších prostorů. Naopak pokud chcete vést schody kolem zdi, tak je vhodné segmentové, a proto už je na Vás, jaký druh se Vám líbí a jaké rozměry má místnost.

Zábradlí

Před několika lety byla většina zábradlí na stejný styl, což znamenalo svařené profily do typického taru a přetřené barvou. Dnes už tomu tak není a na trhu najdeme velice pestrou nabídku, jenž se hodí i do specifických prostorů a zaujme každého zákazníka. Proč ale vlastně zábradlí zakoupit? Prvním důvodem je rozhodně bezpečnost, protože například děti si budou chtít hrát a je zde velké riziko pádu mimo schodiště, což může mít fatální následky.

zábradlí na schodišti

Samozřejmě i dospělému člověku se může zatočit hlava. Každý z nás stárne, a proto se Vám ve stáří bude hodit, že se o něj opřete. Na výběr je několik druhů, ovšem skleněné zábradlí je opravdu nádherné a podtrhne design celé místnosti. Nemusíte se bát ani údržby, protože za je velice jednoduchá a postačí Vám jen navlhčený hadřík. O realizaci se postará investor, jenž Vám udělá náčrt, abyste měli představu dopředu. Na cokoliv se můžete zeptat a samozřejmě nesmí chybět ani předběžné vyčíslení ceny.