Jak vydělat tříděním odpadu?

Říkáte, že to není možné? Tříděním odpadu přeci není možné zbohatnout, nebo ano? O veliké bohatství se sice jednat nejspíš nebude, ale každá korunka se hodí a tím, že budete rozlišovat co a kam vyhodíte, můžete nabýt nejedné peněžní výhody!
popelnice na třídění odpadu
Jak tedy na to? Zde je několik způsobů!
1)      Ne vše je třeba hned vyhazovat! Co třeba papíry, které jste z jedné strany nepopsali? Buď se dají slušným způsobem použít i ze strany druhé, nebo je můžete rozstříhat na menší poznámkové. Tím docílíte toho, že ušetříte za jiné, které byste si kupovali. Takto se dá využít veliká část toho, co už vidíme k původnímu účelu jako nepoužitelné.
2)      Kov se přeci vykupuje! Je jedno zda jde o železo nebo hliník, dráty, nebo konzervy, tak jako tak, po čase nahromadíte pár kilo kovu a ten můžete odvézt do sběrny. Pokud ještě budete třídit i jednotlivé kovy zvlášť, můžete za ně získat víc.
3)      Nejen kovy vykupují ve sběrnách! Pochopitelně i třeba takový papír je možno odvést do sběrny. Má sice nižší hodnotu než kov, ale na druhou stranu se vám hromadí například ve schránce v podobě reklamních letáků a jinak je to hned po plastu druhá nejčastěji používaná surovina.
4)      Dokonce i plast některé firmy vykupují. Ne vždy je tomu tak i v civilním sektoru a není plast jako plast, ale proč si myslíte, že se vybírají například plastová víčka jako příspěvek na nemocné a tak podobně? Jedná se o dobře zpracovatelný plast HDPE a ten se skutečně dá prodat pro další využití.
5)      Se sklem je to složitější, ale co používat zavařovací sklenice znovu? Případně je můžete darovat například po mocí facebookových skupin či internetových aplikací „za odvoz“ a tak podobně, naleznou jistě nějaké využití. Pokud máte pak například mezi známými včelaře, tak věřte že za sklenice větších rozměrů bude jedině rád.
6)      Bioodpad na kompost, získáte pak hlínu a kvalitní hnojivo! Ušetříte pak za to kupované.
barevné popelnice
7)      Oblečení a staré hračky, ručníky a tak podobně můžete věnovat na charitu a udělat tak dobrý skutek!
8)      No a když jste všechno vytřídili, co poté ten zbytek? Ten doopravdy skončí v popelnici, kterou vysypou na skládce. Otázkou ale zůstává, jak často budete muset nechat popelnici vyvézt, pokud budete třídit opravdu dobře, bude to stačit 4x do roka a tím pádem ušetříte nemalý peníz právě za popelnici!