Jak vybrat cestovní kancelář a nespálit se ještě před dovolenou

Někdo má vybraný zájezd už od podzimu a jiní nechávají všechno náhodě a s výběrem zájezdu si dávají zabrat. Jistě, někdo neví, kdy dostane dovolenou, kdy děti pojedou k babičce nebo na tábor nebo jestli bude v rodině na dovolenou dostatek financí. A tak je logické, že dopředu nemá cenu nic objednávat. Navíc ze všech stran se na nás valí právě teď ty nejvýhodnější aktuální nabídky na levné a skvělé zájezdy, jenže nejeden klient už se napálil a místo báječné dovolené mu zbyly tak leda oči pro pláč. Jak se tedy nespálit a vybrat si cestovní kancelář, na kterou se opravdu můžete spolehnout, ať už jde o bezvadné služby, skvělý servis nebo bezproblémovou cestu – buďte obezřetní. Ne každá cestovní kancelář vám může skutečně nabídnout to, co chcete, potřebujete nebo to co vlastně nabízí. Skutečnost bývá mnohdy jiná. Mějte oči na stopkách a neunáhlujte se.
mušle a škeble

·         Až příliš moc výhodná nabídka, má určitě nějaké ale: nikdy se nenechejte napálit a nevěřte hned všem bezva a lákavým nabídkám. I když je to těžké odolat, když uvidíte něco moc podezřele levného za ty nejlepší služby v žádané destinaci, zpozorněte. Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá a obvykle to má nějaký háček. Nezapomeňte, že i cestovní kanceláře musejí nějak vydělávat a tak vám jen těžko dají něco téměř zadarmo. Proto si raději porovnejte ostatní podobné nebo stejné zájezdy s jinými cestovkami a jednoduše uvidíte jak to má konkurence – ceny se totiž liší, ale jen minimálně. Každý větší rozdíl už je podezřelý.

·         Zjistěte si informace o cestovce: pokud se rozhodnete jed na dovolenou s méně známou cestovní kanceláří něco si pro jistotu o ní vždy zjistěte. Pomoci vám může internet, známí, ale i informace o tom, zda má cestovní kancelář zařízené pojištění proti úpadku. Na tohle už totiž dojel nejeden klient – a daleko se rozhodně nedostal.
letecká dovolená

·         Čtete smlouvu: než s cestovní kanceláří podepíšete smlouvu o zájezdu, vždy si ji pečlivě přečtěte. Tady je to totiž občas jako v bance a pod čarou a malými písmeny je mnohdy napsáno něco, o čem jste se vůbec nedomluvili. Proto než něco podepíšete, zkontrolujte si úplně každé písmenko smlouvy. Přece jen máte jet do zahraničí a určitě neradi byste ta zůstali v případě potíží nebo nehody bez pomoci.