Co je to internet marketing?

Dnešní svět je prostoupen moderními technologiemi. Dnes již nepotřebujeme fyzický kontakt, abychom si mohli s někým popovídat, a to ať už se jedná o člena rodiny, známého či cizího člověka. Stačí k tomu internet a sociální sítě.

Všimněme si také, že právě internet se stává součástí stále více zařízení. Najdeme jej již nejen v počítačích, kde bychom jej očekávali, nýbrž i v různých „chytrých“ zařízeních, jako jsou iPady, mobilní telefony či dokonce televize.

seo1

Je samozřejmé, že i firmy na tuto situaci poměrně pružně zareagovaly a objevil se nový druh propagace. Přesto se někteří ptají: co je to internet marketing? Slova znějí známě, ale dohromady příliš smyslu na první pohled nedávají. Ovšem, skutečně jen na první pohled.

Nejedná se totiž o nic jiného, než o propagaci na internetu a pomocí internetu. Ta může mít mnoho nejrůznějších podob. Tou nejznámější jsou nejspíš běžné reklamy na okrajích webových stránek. Ty mohou být obvykle aplikací typu addBlock odstraněny, ovšem s tím může být problém.

blog1

Faktem je, že za zobrazování reklam dostávají majitelé těchto webů peníze. Pokud máte tedy tento doplněk zapnutý, pak z vaší návštěvy nemají ani korunu. Většina z nich to neřeší, avšak některé odmítnou přístup, pokud jej máte zapnutý.

Dalším typem, se kterým se setkáváme, jsou reklamy ve videích. Sledujete například nějaké video na YouTube a zjistíte, že je plné reklam. I tyto samozřejmě addBlock odstraní, avšak i z nich má vlastník kanálu, na kterém ono video je, peníze. Avšak opět, samozřejmě pouze z těch, které jsou přehrány.

Internetová propagace však může mít i mnohem nenápadnější podobu. Tou mohou představovat například webové stránky, které se tváří na první pohled jako nezávislé, přestože patří nějaké firmě a propagují její produkty.

Zapomenout nemůžeme ani na dobře vypadající odkazy, které nás však přesunou na hlavní stránku webu některé z firem.

Je dobré, pokud jsme si těchto věci vědomi. Pak jim totiž ani zdaleka tak snadno nenaletíme a ochráníme jak naši peněženku, tak sami sebe.