Uvádějí vás octomilky v šílenství?


Každý už jsme zažili asi někdy tu nepříjemnou dobu, kdy v nejnevhodnější čas naši domácnost navštívily octomilky. Sice mají milý název – milky – ale moc milé nám to není, když poletují vzduchem a okamžitě se slétnou na každý kousek ovoce, který zapomeneme na lince nebo na stole.

spousta ovoc

Mají svá období a pokud se slétnou právě v těch měsících, kdy mají svůj rej, někdy už z nich šílíme a nedá se jich žádným doporučeným způsobem zbavit. Máme pocit, že je máme v očích, v nose, v uších. Ale to je jen pocit právě proto, že jich je mnoho.

Tak zkoušíme všechny možné babské rady, jak se jich zbavit. A když se nám to konečně podaří, kde se vezmou, tu se vezmou, za pár dnů znovu obsadí zpravidla kuchyni a už opět vesele poletují. Znám paní, která si myslela, že je zlikviduje vysavačem. Spíše zlikvidovala a zavařila vysavač, ale octomilky přežily …

Jakmile si nám do naší domácnosti najdou cestu, je velmi těžké, až nesnadné se jich nadobro zbavit. Stačí někdy pozapomenout opět kousek ovoce a máme je tu znovu. Dobrou radou je nakupovat tolik ovoce, kolik spotřebujete. Jestliže si octomilky našly cestu do vaší domácnosti, je zbytečné je lákat na další a další nakoupené a nespotřebované ovoce. Když už vám zbude, ukliďte ho alespoň do ledničky, ale banány do lednice prostě nepatří, ba ani rajská jablíčka!

banány zralé

Určitě se do jejich likvidace nepouštějte sami nějakým neznámým prostředkem, který zakoupíte v drogerii. Určitě si přečtěte – když už – podrobný návod. Postřik totiž může obsahovat i nebezpečné jedy a pokud postřik použijete v domácnosti v kuchyni, ve špajzu, kde máte uložené a skladované potraviny, můžete udělat více škody než užitku. Dobře si to rozmyslete a volte raději osvědčenou pomoc.

Chce to prostě octomilky likvidace Deratizacnisluzby.cz odborný zásah, po které tento sice nenápadný, ale velmi nepříjemný hmyz mizí jako zázrakem.