Obnovte své schodiště sami, snadno a levně

Renovace jsou dvojího druhu. Některé zvládnete sami a na jiné potřebujete odborníky. Podívejme se na to, jak můžete své schodiště zvelebit, oživit a dát mu zcela nový vzhled pomocí jednoduchých a často velmi levných změn. V některých případech vám přitom tato malá změna zabere jen pár minut a přitom udělá obrovskou službu.

Schodiště mladý pár

Jaká část potřebuje obnovit?

V první řadě si musíte rozmyslet, co přesně chcete změnit. Jedině tak budete vědět, jestli to zvládnete sami nebo ne. Na schodišťové zábradlí budete jistě potřebovat specialistu, ale pouhé natření nebo aplikace světelných dekorací zvládnete snadno sami. Zábradlí nepodceňujte. Nejen, že působí jako bezpečnostní prvek, ale také je velkou součástí celkového vzhledu. Někdy proto postačí vyměnit tento prvek a vzhled pokoje bude zcela nový a jedinečný.

LED pásek role

Do čeho se můžete pustit?

Máte-li dřevěnou konstrukci, bude pravděpodobně stačit jen materiál přebrousit a znovu nalakovat. Pokud chcete mnohem větší obměnu, sáhněte po jiném odstínu. Na trhu najdete širokou paletu barev i odstínů. Stejně tak se ale můžete pustit do obložení původního materiálu. Obklad můžete udělat ze dřeva, laminátu nebo koberce. V posledním případě počítejte s tím, že se nejedná o nic jednoduchého a bude mnohem lepší, když si pozvete odborníky.

Všechny tyto zásahy jsou poměrně velké a finančně docela náročné. Pokud je schodiště v pořádku a chcete jen ozvláštnit jeho vzhled, můžete vsadit na malé nášlapné koberečky, které příliš mnoho nestojí. Anebo se spolehnout na modernější způsob renovace. Jediné, co budete potřebovat, jsou LED pásky, které dnes seženete v každém elektru a nestojí téměř nic. Můžete je nalepit na jednotlivé nášlapy. Uvidíte, že především večer to bude vypadat nádherně. Navíc si můžete zvolit takovou barvu, která vám bude nejvíce vyhovovat, anebo je neustále střídat podle nálady.