Moderní herní arény, nejrůznější typy her

V současné době je v České republice široká škála možností, kam vyrazit za trošku jinou a netradiční zábavou. Herní arény nabízí širokou škálu možností a her, u kterých se určitě nudit nebudete. Představíme si nejznámější hru laser game a vedle toho neméně populární paintball. Obě hry se od sebe příliš neliší a ani adrenalinem při nich určitě šetřit nebudete.
hráč paintballu

Laser game

Neboli Laser tag je velmi rychlá akční hra, které se může účastnit osm až deset hráčů. Obvykle se hraje po dobu patnácti minut. Laser game arény jsou speciálně vybaveny nejrůznějšími světelnými i zvukovými prvky či efekty a každý vámi zvolený druh (mód) této hry je úplně jiný a jinak náročný. Na výběr můžeme mít například ze Scifi módu, Horor módu nebo Pekla. Může se tak velmi snadno stát, že se ocitnete ve hře plné mlhy, kouře, hudby a nejrůznějších překážek. Hrát se dá v týmu, nebo všichni proti všem a čím více vás bude, tím bude hra zajímavější. Laser game na rozdíl od paintballu nebolí a nebudete z ní mít žádné modřiny navíc. Hraje se za pomocí laserových zbraní a tak není nutné ze sebe v závěru smývat nejrůznější barvy. Hra patří mezi ty fyzicky náročnější, není proto žádnou ostudou dát si mezi jednotlivými koly kratší či delší pauzu.
hráči paintballu

Paintball

Hra do které se může zapojit opět libovolný počet hráčů. Základ tvoří dva týmy, které proti sobě mohou bojovat o vlajku, nebo eliminaci protihráčů. Také paintball má mnoho herních variant. Hrát můžete v uzavřené paintball aréně (sportovní paintball), nebo v přírodě na hřištích (military paintball). Hra se hraje se zbraněmi (značkovači), se kterými se hráči snaží eliminovat tým protihráčů. Ve zbrani jsou umístěny různě barevné želatinové kuličky, které po zásahu prasknou. Součástí vybavení jsou mimo jiné i paintballové masky na ochranu obličeje. V military paintballu se hráči nejčastěji oblékají do armádního vzhledu a bojištěm se obvykle stává příroda, lesy, nebo armádní areály.