Které roční období je pro stěhování nejpříznivější

Letní slunovrat

Období letního slunovratu se vyznačuje zejména dlouhým slunečním svitem a poměrně příznivými teplotami ovzduší. Na konci června nebývají tak často tropická vedra, ta se týkají zejména konce července a první poloviny srpna, i když samozřejmě vyloučit úder tropických teplot se nedá nikdy předem. Pokud plánujete stěhování v druhé polovině června, je to docela dobrá volba. Budete se pohybovat venku v tílku a krátkých kalhotách a značnou výhodou je východ slunce již po čtvrté hodině ráno a západ až po jednadvacáté hodině. Za tuto dobu toho stihnete poměrně hodně a nebudete se také cítit tolik unavení.

Jaro a podzim

kartonové krabice

Jarní a podzimní rovnodennost Stěhování Mamut je období, které mnoho lidí považuje pro stěhování za ideální termín. Ostatně, ve filmu „Kulový blesk“ také probíhalo stěhování v této době, ke konci září. Značnou výhodou této roční doby je optimální teplota ovzduší. Není totiž venku ani horko, ani chladno. Při práci s břemeny se navíc pohybem zahřejete a vystačíte si s lehkou mikinou a sportovními tepláky a teniskami. Je to výhodnější i vzhledem k vaší obuvi, protože se vám nebudou nohy v teniskách tolik přehřívat a potit, zatímco v létě to bude mnohem horší, a v zimních těžkopádných botách zas není práce tak operativní a svižná.

papírová krabice na stěhování

Zimní slunovrat

Zimní slunovrat přichází těsně před vánočními svátky a tehdy je stěhování spíše stresující vzhledem k přípravám na Vánoce. Na druhou stranu stěhovat se v zimě je výhodné v tom, že mívají stěhovací firmy volné termíny, a pokud například potřebujete stěhování objednat narychlo, řekněme v předstihu pouhých dvou týdnů, neměl by to být problém. Počítejte ale s tím, že v zimě je venku mnohdy mrazivo a nevlídno, a že také slunce svítí přes den jen cca od 8 do 16 hodin, což je docela málo. V zimě je výhodnější stěhovat spíše městský byt, než rozsáhlý rodinný dům.