Jaká je Berounka z Havlovy skály

Také milujete daleké rozhledy z vyhlídkových věží nebo ze skalnatých útvarů v přírodě? Některé si můžete vychutnat i v okolí našich řek, například nad Slapskou přehradou nebo na Vltavě nedaleko Loučovic, na skalnatém výběžku Čertovy skály. Tentokrát bychom vás však chtěli pozvat do míst, která nejsou mezi lidmi příliš známa, a nejedná se o atraktivní turistickou oblast, kam se hrnou stovky návštěvníků denně.

Řeka Berounka je tak nějak lidem skryta, ačkoli ji lze velice snadno vyhledat v podrobné turistické mapě. Přesto se tu nachází tolik překrásných lokalit, že se nelze divit tomu, když sem jezdí lidé rybařit i z velké dálky, a mnozí si tu staví rekreační chaty. Která místa bychom vám mohli doporučit k rekreaci, k odpočinku nebo pro aktivní turistiku?

přehrada Klíčava

Skryje – nenápadná, malá obec na pravém břehu Berounky vás zláká pohledem na neobvyklý ocelový mostní oblouk a malebným okolím. Nedaleko odtud se nachází Skryjská jezírka – zajímavá přírodní památka.

Krašov – zřícenina hradu nad levým břehem řeky v říčním ohybu vám poskytne nebývalé výhledy do krajiny. Některé vyhlídkové body nedaleko hradu jsou skutečně impozantní a jsou oblíbeným námětem k fotografování.

hrad Karlštejn

Havlova skála – něco podobného na vás čeká i v místě, vzdáleném pouhé dva kilometry od Liblína, od soutoku Berounky a Střely. Vyplatí se tu v létě setrvat několik hodin a pozorovat západ slunce nad obzorem.

Podkrašovský mlýn – toto nenápadné místo u obce Bohy, mezi Liblínem a Zvíkovcem, je nesmírně romantické. Vřele doporučujeme sestoupit až k jezu a za letního teplého počasí se tu vykoupat a spočinout alespoň na okamžik na louce pod jezem. Možná, že právě zde si uvědomíte, že život se skládá z velké mozaiky mnoha drobností, kterých si někdy ani nedokážeme povšimnout.

Tak co, vyrazíte na Berounku objevovat její skrytá tajemství?