Jak přečkat dlouhou cestu letadlem

Elektronické pomůcky

Vezměte si počítač nebo mobil a hrajte hry. Pomoct můžou i sluchátka, kam si pustíte oblíbenou hudbu. Nezapomeňte na powerbanku, která Vám pomůže udržet mobil déle nabitý. Dávejte také pozor na to, že veškerou elektroniku musíte mít v režimu letadlo!

Knížka

Pokud se Vám při cestování nedělá špatně od žaludku, tak si vezměte s sebou knížku. Rychleji tak cesta uteče a přijdete na jiné myšlenky.
Cestující v letadle

Deka a ponožky

V letadlech je často puštěná klimatizace na nízkou teplotu. Díky tomu Vám může být opravdu chladno a můžete i dostat rýmu, či chřipku. Obzvlášť, když sedíte přímo u okénka, kde je nejchladněji. Taková deka a ponožky Vám rozhodně pomůžou. Pokud s sebou nechcete nést deku, postačí Vám bohatě větší šála. Tu si navíc můžete dát přes hlavu a mít tak více soukromí.

Kosmetika

Ačkoliv to může znít zvláštně, tak i kosmetika Vám může pomoci se uklidnit. Vezměte si s sebou masku na obličej, která Vás hydratuje, jelikož klimatizace vysušuje pokožku. Nebo takový osvěžující sprej na tělo i obličej. Dokáže Vás to probrat pomůže již ke zmíněné hydrataci. Dále se Vám bude hodit antibakteriální gel, obzvlášť když se chcete najíst a nechce se Vám běžet si mýt ruce na záchod. Pak můžou pomoct papírové kapesníčky a zubní pasta s kartáčkem.

Pohyb

Po chvíli Vás pravděpodobně začnou brnět nohy. Nejlepší, co v tu chvíli můžete udělat je, že se jednoduše půjdete projít. Třeba i na záchod, i kdybyste zrovna nepotřebovali záchod použít, tak pár kroků Vám zajisté pomůže.
Přistání letadla

Svačina

Ať už se jedná o ovoce, zeleninu, nebo i sladkou tyčinku, rozhodně byste měli mít u sebe něco malého k jídlu. V letadlech se jídlo nedává vůbec, nebo v určitých intervalech. Naštěstí čistou neperlivou vodu ještě v letadlech dostanete i při krátkém letu. Menší svačinka Vás zachrání, když zrovna budete mít hlad a nabudí Vás energií.

Spánek

Pro někoho je jednoduché usnout v letadle, pro někoho téměř nemožné. Vezměte si klapky na oči a špunty do uší a pokuste se spát. Když to nepůjde, tak alespoň odpočívejte. Zkusit také můžete jen zhluboka dýchat a tím se uklidnit.