Jak bojovat s nachlazením?

Nachlazení je nepříjemné, ale jednou za život postihne každého z nás. Hlavně v zimních měsících, to spoustu z nás trápí nepříjemné nachlazení. Ale ani v létě není nachlazení žádným překvapením. Naše tělo je vystaveno velkým vlivům teplot, hlavně pokud je venku horké počasí a my opakovaně chodíme z horkého do studeného prostředí, třeba do klimatizovaných prostorů, nebo auta. Jak ale z nachlazení co nejdříve ven? Je pár jednoduchých typů, které vám pomohou se z nachlazení vyhrabat a ukončit ho dříve, než se vám rozvine v něco horšího.

Co si tedy vzít na nachlazení?

zázvor

Šípkový čaj

Šípkový čaj se připravuje z plodů šípků a jedná se o vitamínovou bombu. Chuťově je navíc tento čaj skvělý, takže si ho určitě rádi budete vychutnávat i mimo dobu, kdy budete nachlazení. Čaj vám účinně pomůže na nachlazení nebo jiné onemocnění dýchacích cest. Kromě toho je plný antioxidantů a má antibakteriální účinky.

Zázvor

Zázvor je zázračným kořenem, který vám pomůže s mnoha onemocněními, a mimo jiné i s nachlazením. Můžete si z něj připravit jednoduše skvělý čaj. Stačí nastrouhat kořen zázvoru a zalít ho horkou vodou. Kromě toho se zázvor využívá i například v kulinářství. Jen pozor, zázvor je hodně aromatický a pokud to s ním přeženete, má nepříjemně pikantní chuť.

pomerančový džus

Citrusy

Na nachlazení je nejlepší vitamín C. A proto byste měli do svého jídelníčku zařadit potraviny, které obsahují velké množství vitamínu C, třeba právě citrusy. Mezi citrusy řadíme Pomeranče, grepy, citróny, pomelo a další ovoce. Můžete si z něho třeba připravit skvělé smoothie a nebo si z nich vymačkat čerstvou, osvěžující šťávu.

Odpočinek

Jako při každé nemoci, i při nachlazení je velmi důležitý odpočinek. Vaše tělo bojuje s nemocí a potřebuje hodně energie. Pokud je to možné, vezměte si volno z práce, ležte v teple, relaxujte a nezabývejte se žádnými starostmi.